dil eğitimi konusunda genel bilgileri inceleyelim.

Dil eğitimi konusunda aklınıza gelen sorunları netleştirmek adına sizin için bir yazı dizisi hazırladırk Dil eğitimine karar vermeden önce temel konuları netleştirmek tercihinizi daha iyi yapmak için yardımcı olacaktır.

Dil Okulu Nedir?

İngiltere’de en yaygın olarak dil eğitimi alabileceğiniz kurumlar dil okullarıdır. Dil okulları sadece dil eğitiminde uzmanlaşmış kurumlardır ve en önemli özelliklerinden biri öğrenci sirkülasyonunun devamlılığıdır. Dil okullarında öğrenciler resmî tatil günleri hariç her pazartesi başlayabildiği için, her hafta yeni öğrenciler gelir ve giderler böylece öğrenci profili sürekli değişmektedir. Dil okullarında eğitim genelde sabahları başlarken, bazı okullarda akşam programlarıda bulunmaktadır ve eğitim sadece hafta içidir, hafta sonu tatildir. Dil okullarında farklı İngilizce seviyelerine göre sınıflar bulunmaktadır ve öğrencinin İngilizce seviyesi belirlenelerek, uygun sınıftan başlaması sağlanır. Her 4 haftada bir seviye belirleme sınavları yapılarak öğrencilerin yeni seviyelerine göre sınıflara geçişleri sağlanır. Bu sebeple eğitimler genelde 4 ve katları olarak önerilir. Okullar sosyal aktivite olarakta çok zengindir, sürekli aktivite programları hazırlarlar ve öğrencilerin bu programlara katılarak daha fazla sosyalleşmesini amaçlarlar. Dil Okulları sayfamızdan okullara ulaşabilirsiniz.

Programlar Nelerdir?

Dil Eğitiminde en yaygın program genel ingilizce programıdır. Genel ingilizce programlarının amacı öğrencinin eğitim süresince mevcut seviyesinden gelebileceği maksimum seviyeye gelmesini amaçlar. Bu durum tabikide öğrenciden öğrenciye göre değişiklik göstermektedir ancak bazı örnek gelişim tablolarıda bulunmaktadır. Bu programlarda gelişiminizi hızlandırmak için daha yoğun ders programlarıda bulunmaktadır. Öğrenciler dilerse daha kısa süre içinde daha yoğun ders programı tercih edebilirler. Bir diğer yaygın program ise Sınav hazırlık programlarıdır. Bu programlar öğrencilerin sınavda karşılaşacağı soru tiplerine hazırlanmasını amaçlar ve pratik yapmasına yardımcı olur. Programa göre okullar sayfasından genel İngilizce haricindeki programlara ulaşabilirsiniz.

Dil Eğitiminde Konaklama

Dil Eğitiminde karar vermeniz gereken en önemli konulardan biride konaklamadır. Konaklamalar genelde aile yanı ve yurt konaklama olarak ikiye ayrılır. Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama tipidir. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajı aile yanında kültürel etkileşim olması ve İngilizce pratik yapmanıza yardımcı olmasıdır. Aile yanı konaklama genelde tuvalet paylaşımlı olurken, özel tuvaletli seçeneklerde mevcuttur. Tercih edilen diğer bir konaklama seçeneği de yurt konaklamadır. Özel olarak dizayn edilmiş bu yurtlarda öğrenciler tek kişilik yada paylaşımlı odalarda konaklarlar. Tuvalet paylaşımlı, kendi tuvaletli, mutfak paylaşımlı yada mutfaklı odalar tercih edilebilir. Bu konaklama seçenekleri okullar tarafından sunulmaktadır. Okulların sundukları dışında bağımsız yurtlarda bulunmaktadır.

Dil Eğitiminde Bütçe

Dil Eğitiminde bütçe; Eğitim, Konaklama, Cep harçlığı ve uçak bileti maliyetleri toplamı olarak hesaplanır. Bu maliyetler süre, tarih, ve imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Eğitim maliyetleri hafta sayısı ve ders yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Eğitim süresi arttıkça haftalık maliyetler düşmektedir. Bazı okullarda yaz dönemlerinde de ekstra ücret alınmaktadır. Konaklama maliyetleri ise konaklama tipi ve olanaklarına göre değişiklik göstermektedir. Eğitimde olduğu gibi konaklama ücretlerinde de yaz aylarında ekstra ücret alınmaktadır. Cep harçlığı maliyetleri ise gittiğini şehir ve konaklama tipinize göre değişmektedir. Daha büyük şehirlerde ulaşım maliyetleri artacağı gibi konaklamanızda yemek olup olmaması da cep harçlığı maliyetlerinizi etkileyecektir. Uçak bileti masrafları ise gideceğiniz tarihlere göre değişiklik göstermektedir. En ideali eğitimminizi erken planlayıp erkenden vize aldıktan sonra bilet almaktır.

Dil Eğitiminde Vize

Vize konusu aslında dil eğitiminin en öncelikli konusudur. Okul, eğitim, konaklama gibi tercihler belirlense bile vize almadan bu plan gerçekleştirilemeyeceği için planlamadan önce kişinin vizeye uygunluğu belirlenmelidir. Vizeye uygunluğu belirlemek tecrübeli danışmanlar tarafında en sağlıklı şekilde belirlenebileceği için, konusunda tecrübeli kişiler ile çalışmak çok önemlidir. WEDOUK olarak uzmanlığımız İngiltere olduğu için size en doğru ve güvenilir hizmeti sunmaktayız.

Scroll to Top